![admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2017%2F11%2Fimages easyblog images 927 6fdf5b887d2ed23305204899e58b5634 XL](https://www.likewoman.gr/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2017%2F11%2Fimages_easyblog_images_927_6fdf5b887d2ed23305204899e58b5634_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%22%2C%2C%22%7D&hash=9ada34b5)
«Σήμερα ξύπνησα παιδί»
Έναρξη παράστασης 10 Ιανουαρίου
Ένα παιδί έρχεται στον κόσμο. Ο νονός ζητά από την μητέρα του να κάνει μία και μόνο ευχή για τον γιο της κι αυτός θα την πραγματοποιήσει. Η ευχή γίνεται πραγματικότητα. Το παιδί μεγαλώνει κι όλοι οι δρόμοι του ανοίγονται χωρίς καμία προσπάθεια. Μπορεί όμως να ενηλικιωθεί κανείς χωρίς να συναντήσει κανένα εμπόδιο; Μια παράσταση εμπνευσμένη από τη ζωή και το έργο του Έρμαν Έσσε.
Ο νομπελίστας συγγραφέας, στην προσπάθειά του να ανακαλύψει το νόημα της ζωής, αμφισβητεί, συγκρούεται και τελικά ερμηνεύει αλλιώς την πραγματικότητα. Πού βρίσκεται η ευτυχία; Στο φως ή το σκοτάδι; Στο καλό ή το κακό; Στον έρωτα ή τον θάνατο; Ο δρόμος για την ευτυχία δεν είναι μόνο ένας, αφού, όπως χαρακτηριστικά έχει πει και ο ίδιος ο συγγραφέας, “ό, τι για έναν άνθρωπο είναι θησαυρός, στον άλλον ηχεί σαν τρέλα”.
Συντελεστές :Δανάη Καρρά, Κύρα Καρυτινού, Φιλίππα Σκούρτη, Αλεξία Στολιδάκη.
Σκηνοθεσία : Ομάδα Αντιστροφή
Σκηνοθετική επιμέλεια :Κωνσταντίνος Μουταφτσής
Πρωτότυπη μουσικη: Αθήνα Ξανθάκου
Φωτογράφος: Σωτηρία Ψαρου
Διάρκεια παράστασης 90’χωρίς διάλειμμα
Έναρξη 10 Ιανουαρίου
Τελευταία παράσταση 1η Μαρτίου
Είδος: Σκηνική σύνθεση
Διάρκεια παράστασης σε λεπτά με η χωρίς διάλειμμα
Τιμές εισιτηρίων :κανονικό 10€ & μειωμένο 5€( φοιτητές , ΑΜΕΑ, άνεργοι
Μέρες & ώρες παραστάσεων : Κάθε Τετάρτη & Πέμπτη στις 21:00
Προπώληση : viva
Faust |Καλαμιώτου 11| Αθήνα 105 60 |21 0323 4095