![admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2018%2F09%2Fimages easyblog articles 6578 IONANNA EFTHIMIOU FORMULA 1](https://www.likewoman.gr/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2018%2F09%2Fimages_easyblog_articles_6578_IONANNA-EFTHIMIOU-FORMULA-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%22%2C%2C%22%7D&hash=37ea3e1e)
Η Ιωάννα Ευθυμίου ζωγραφίζει με μεγάλη επιτυχία Formula 1 στη Μοντένα της Ιταλίας!
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια της έκθεσης ζωγραφικής της Διεθνούς καταξιωμένης ζωγράφου Ιωάννας Ευθυμίου στο χώρο του εργοστασίου αυτοκινήτων της Bugatti στη Μόντενα της Ιταλίας .
Στην ιδιαίτερη αυτή έκθεση παρουσίασε έργα με θέμα αυτοκίνητα της Ferrari της Formula 1 , μέσα από μία ιστορική αναδρομή των αυτοκινήτων ως σήμερα .
Έντονα τα Ποπ στοιχεία καθώς κσι η χαρακτηριστική ιδιαίτερη πινελιά της ζωγράφου στα έργα της , εντυπωσίασαν το κοινό όπου είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει συνέντευξη τύπου της διάσημης ζωγράφου που παραχώρησε στα μέσα ενημέρωσης της Ιταλίας , Γερμανίας , Κίνας κλπ .
Η έκθεση διοργανώθηκε από την Elisabetta Massini & Cristina Torri που χρόνια τώρα πραγματοποιούν παγκόσμιες διοργανώσεις εκθέσεων στο χώρο του αυτοκινήτου με μεγάλη επιτυχία .
Η έκθεση της Ιωάννας Ευθυμίου μετά τη Μόντενα θα εκτεθεί από τις 13 Σεπτεμβρίου στο χώρο του Δημαρχείου του Μαρανέλλο που είναι και η τοποθεσία καταγωγής της Ferrari με την ευκαιρία του 39ου Ράλλυ της Μόντενα .