![images easyblog images 928 faf4100c807edcb3141770f84e9373a4 XL 339b3bbe](/wp-content/themes/yootheme/cache/33/images_easyblog_images_928_faf4100c807edcb3141770f84e9373a4_XL-339b3bbe.jpeg)
Angelika Chilikova: Η ταλαντούχα σχεδιάστρια που “κρύβεται” πίσω από το CLON8
Συνέντευξη στην Τάνια Νικολοπούλου
Angelika Chilikova, τι να πρωτοπείς για αυτήν την κοπέλα. Την γνώρισα στην επίδειξη μόδας του New Generation 4 που έγινε στην Διπλάρειο Σχολή και την λάτρεψα από την πρώτη στιγμή. Αρχίσαμε και μιλούσαμε λες και γνωριζόμασταν μια ζωή. Είναι θετική, ταπεινή και αγκαλιάζει όλον τον κόσμος με μία μοναδική ζεστασιά.
Εννοείτε ότι όλοι, εκείνη την ημέρα που παρακολούθησαν την επίδειξη έμειναν νε τις καλύτερες εντυπώσεις. Η Angelika είναι η έμπνευση του CLON8. Είναι γεννημένη στο Καζακστάν, μεγάλωσε στην Ελλάδα και τα τελευταία 12 χρόνια την έχει κερδίσει το Λονδίνο αφού ζει και εργάζεται εκεί.
Η Angelika Chilikova έχει δημιουργήσει φορέματα για πολλές διασημότητες όπως την Paris Hilton, τις αδερφές Kardashian και πολλές ακόμα.
Το CLON8 γεννήθηκε, το 2014 όπου και το παρουσίασε στην εβδομάδα μόδας του Χονγκ Κονγκ, του Παρισιού, του Βερολίνου και του Λονδίνου. Οι δημιουργίες της έχουν χρησιμοποιηθεί και παρουσιαστεί σε πολλά εξώφυλλα, αλλά φορεθεί από celebrities. Tα πατρόν του είναι μοναδικά αφού συνδυάζει την περιπλοκότητα με τα έντονα σχήματα και γραμμές. Το όνομα CLON8 είναι ένα όνομα-brand με έμπνευση αφού προέρχεται από την αρχαία ελληνική λέξη “κλων”, που σημαίνει κλαδί/κλωνάρι.
Πάμε όμως να γνωρίσουμε την γυναίκα που κρύβεται πίσω από το CLON8.
Angelika πες μας λίγα λόγια για σένα;
![Image may contain: 2 people, people standing and text](https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/12747850_810333359093460_6942853455496507639_o.jpg?_nc_cat=0&oh=bdee17e7b34f81c3c6cf1f55a64e25a6&oe=5B50758A)
Ποιο είναι το στυλ που σε σηματοδοτεί;
Ενδύματα που προωθούν την αυτοπεποίθηση και παράλληλα μια μινιμαλιστική λειτουργία.
Ποια είναι η αγαπημένη σου σχεδιάστρια ή σχεδιαστής;
![Image may contain: 2 people, people standing](https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29542992_1450099195116870_7285410441798351623_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ae14fc81f9cef09c45cd96a1533a8efd&oe=5B68BF2D)
Υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να αποχωριστείς όταν δουλεύεις
Όλο το σετ από τα εργαλεία μου τα σχεδιαστικά και τα κατασκευαστικά. Το βρίσκω δυσλειτουργικό όταν ταξιδεύω και έχω ξεχάσει να πάρω κάποιο από τα καθημερινά μου εργαλεία.
Πόσο καιρό δουλεύεις την κάθε κολεξιόν σου;
Ποιο είναι το επόμενό σου βήμα και στόχος;
![Image may contain: 2 people, people smiling, people standing](https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/28828589_1445305075596282_1106361391796176985_o.jpg?_nc_cat=0&oh=887f11b3caa18218e2b3fe3387a4e122&oe=5B5D7AEE)
![Image may contain: one or more people and people standing](https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/16487058_1070134583113335_3627136602989032078_o.jpg?_nc_cat=0&oh=8ba5861cf8e5ff0685bee9cc4012d7fe&oe=5B60FE1E)
![29340802 10216173517396784 991897854 n](https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.18173-12/29340802_10216173517396784_991897854_n.jpg?_nc_cat=0&oh=7ea0310ee4e6b8d6d75f597cda58daec&oe=5ADAC075)