![images easyblog images 928 7504c9799ee42c9b6ddf530abd1362ee XL bed68b73](/wp-content/themes/yootheme/cache/be/images_easyblog_images_928_7504c9799ee42c9b6ddf530abd1362ee_XL-bed68b73.jpeg)
Επίσημη πρεμιέρα για “Το βασίλειο της γης” στο θέατρο OLVIO
Με ιδιαίτερη επιτυχία σημειώθηκε η επίσημη πρεμιέρα της παράστασης «Το Βασίλειο της γης» του Τένεσι Ουίλιαμς. στο θέατρο Olvio, με τους Παναγιώτα Βλαντή, Ορέστη Τζιόβα & Κρις Ραντάνοφ σε μια παραγωγή της ANDRODELΥ PC.
Καλλιτέχνες και δημοσιογράφοι -κυρίως- παρακολούθησαν μια παράσταση ανάλογη της υψηλής αισθητικής, που φέρει το κείμενο του εξαίσιου συγγραφέα. Είναι ιδιαίτερη χαρά να σημειώνεται και έμπρακτα η στροφή του κόσμου στην τέχνη, όσο και αν οι καιροί κατακερματίζουν ελπίδες, όνειρα και εξωστρεφείς δράσεις. H σκηνοθεσία της παράστασης είναι της Ιόλης Ανδρεάδη, Εμείς είμαστε εδώ και επιμένουμε. «Είμαστε όλοι καταδικασμένοι σε μοναχικό εγκλεισμό μέσα στο ίδιο μας το δέρμα –ισόβια»; αναρωτιέται οΤένεσι Ουίλιαμς κι εμείς του απαντάμε διαρκώς: όχι.
Ανάμεσα στους καλεσμένους ξεχωρίσαμε τους: Πάνο Κοκκινόπουλο, Δάνη Κατρανίδη, Γεράσιμο Σκιαδαρέση & Μπέσυ Μάλφα, Μαρία Σολωμού, Θωμά Κινδλυνη, Γιάννη Διαμαντόπουλο , Κατερίνα Μισιχρόνη , Άννα Μενενάκου,
![Κοκκινόπουλος Βλαντή Σολωμού Κατρανίδης](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2017/02/images_%CE%9A%CE%BF%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82_%CE%92%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE_%CE%A3%CE%BF%CE%BB%CF%89%CE%BC%CE%BF%CF%8D_%CE%9A%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82.jpg)