![images easyblog images 928 454ac501e8357328d8f449ae92cebb1c XL a3fd83d7](/wp-content/themes/yootheme/cache/a3/images_easyblog_images_928_454ac501e8357328d8f449ae92cebb1c_XL-a3fd83d7.jpeg)
Αυξήστε την άσκηση και αφήστε στην άκρη τις εξαντλητικές δίαιτες!
Η άσκηση είναι πιο αποτελεσματική από τον περιορισμό των τροφών, βοηθώντας στο μην ξεπεράσετε το όριο καθημερινής κατανάλωσης θερμίδων, δείχνει η νέα έρευνα απο το πανεπιστήμιο Loughborough University.
Τα ευρήματα έρχονται σε αντίθεση με προηγούμενες μελέτες που υποδηλώνουν ότι η άσκηση κάνει τους ανθρώπους – κυρίως γυναίκες – να τρώνε περισσότερο. Δείχνουν επίσης ότι η απόκριση των ορμονών γκρελίνης (ορμόνη της πείνας ) και του πεπτίδιο ΥΥ ( καταστολή της πείνας) να είναι στα ίδια επίπεδα κατά την άσκηση τόσο για τους άνδρες και τις γυναίκες.
Ξεκινήστε άσκηση φίλες μου !