![0H6A7684 scaled e1699794156268 b1cf6c34](/wp-content/themes/yootheme/cache/b1/0H6A7684-scaled-e1699794156268-b1cf6c34.jpeg)
Γαστρονομικός προορισμός επωνύμων το Grand Opening party του εστιατορίου «Nómada Athens»
Γαστρονομικός προορισμός επωνύμων το Grand Opening party του εστιατορίου “Nómada Athens” εντός του 5* ξενοδοχείου ‘’Dusit Suites Athens’’ στην καρδιά της Γλυφάδας!
![0H6A7335 scaled e1699793667214](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7335-scaled-e1699793667214.jpg)
Δημήτρης Λαζαρίδης – Δέσποινα Μαντά – Κατερίνα Μονογυιού – Παναγιώτης Μερτέκης
Την πλούσια γαστρονομική κληρονομιά της Λατινικής Αμερικής, σούσι Nikkei style αλλά με περουβιανές προτάσεις, ψάρια που αλιεύονται σε τοπικό επίπεδο, και εξαιρετικής ποιότητας κρέατα είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι καλεσμένοι του εστιατορίου “Nómada Athens” εντός του ξενοδοχείου ‘’Dusit Suites Athens’’ (Πανδώρας 3, Γλυφάδα), που άνοιξε τις πόρτες του με ένα λαμπερό party εγκαινίων! Ανάμεσα στους προσκεκλημένους και επώνυμοι από τον καλλιτεχνικό, τηλεοπτικό και δημοσιογραφικό κόσμο, που έδωσαν το παρών και αφέθηκαν σε ένα εξαιρετικό νοτιοαμερικανικό γαστρονομικό ταξίδι.
![0H6A8037new5042 scaled e1699793693249](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A8037new5042-scaled-e1699793693249.jpg)
Θοδωρής Φέρρης – Ιωάννα Μαλέσκου – Χάρης Σιανίδης
Το “Nómada Athens” βασίζεται στη φιλοσοφία του sustainability. Με ανοιχτή κουζίνα, οι σεφ δημιουργούν τα πιάτα θαλασσινών με περουβιανές τεχνικές και το κρέας με τεχνικές από την Αργεντινή. Κάθε πιάτο στήνεται επιδέξια, διασφαλίζοντας ότι κάθε μπουκιά είναι μια γιορτή γεύσεων και παραδόσεων. Η ψησταριά με ανοιχτή φλόγα προσθέτει μια πινελιά δημιουργικότητας σε κάθε πιάτο, προσφέροντας απολαυστικές επιλογές όπως μικρά πιάτα και τάπας, ιδανικά για όλους. Στο “Nómada Athens” θα απολαύσει κανείς signature cocktails από τροπικές γεύσεις και μία σειρά από γευστικά και καινοτόμα ποτά, που παρασκευάζονται σχολαστικά.
“Nómada Athens”: γαστρονομική τελειότητα που εκτείνεται πέρα από τη γεύση”
![0H6A7539 scaled e1699793771899](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7539-scaled-e1699793771899.jpg)
Έλλη Ρουμπάκου – Λία Μπαρόλα
![0H6A7362 scaled e1699793829121](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7362-scaled-e1699793829121.jpg)
Δημήτρης Λαζαρίδης – Δέσποινα Μαντά – Παναγιώτης Μερτέκης – Κατερίνα Στικούδη – Angelique Tsanis – Rady Rady
![0H6A7656 scaled e1699793890972](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7656-scaled-e1699793890972.jpg)
Γιώργος Πράσινος – Άβα Γαλανοπούλου – Γιώργος Δερβίσης
![0H6A7766 scaled e1699793966463](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7766-scaled-e1699793966463.jpg)
Ιωάννα Τζάνη – Δώρα Αναγνώστου – Αλεξία Μάτζαρη – Δημήτρης Στρέπκος
![0H6A7748 scaled e1699794010202](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7748-scaled-e1699794010202.jpg)
Ζήνα Καρκαλά – Θάνος Βάγιος – Βασίλης Καρυπίδης – Ρενέ Σαραντινού
![0H6A7893 scaled e1699794180775](https://www.likewoman.gr/wp-content/uploads/2023/11/0H6A7893-scaled-e1699794180775.jpg)
O executive chef Τριαντάφυλλος Πνευματικός με την ομάδα του
photos credits NPDPHOTOS
Τάνια Νικολοπούλου
Είμαι παιδί της επικοινωνίας και του χαμόγελου και με αφορμή την μέχρι τώρα πορεία μου σε αυτή τη ζωή, θέλησα να «χρωματίσω» τον κόσμο με τη δική μου παλέτα. Έτσι δημιούργησα με πολύ αγάπη το δικό μου διαδικτυακό αποτύπωμα, το likewoman.gr, θέλοντας να γεμίσω τους ανθρώπους και ιδιαίτερα τις γυναίκες με τη δική μου αστερόσκονη. Πάντα λέω ότι «εκεί έξω βρίσκονται τα πιο μαγικά πράγματα…μη φοβάσαι λοιπόν να τα περπατήσεις».